ZAWODY SPINNINGOWE J. SIERAKOWO 30 KWIETNIA 2017

W dniu 30 kwietnia 2017 r. na jeziorze Sierakowo, przeprowadzone zostały zawody wędkarskie otwarte/towarzyskie w dyscyplinie spinningowej, z jednostek pływających. Do rywalizacji zgłosiło się 36 zawodników, w tym dwóch juniorków. Organizatorzy przed zbiórką przywitali zawodników śniadaniem, kiełbaskami na gorąco oraz ciepłymi napojami. Następnie odbyła się odprawa techniczna, podczas której przedstawiono ogólne zasady i regulamin zawodów. Po czym, zawodnicy udali się do swoich jednostek, czekając na sygnał rozpoczęcia rywalizacji. Po nadaniu sygnału, zawodnicy udali się na wybrane przez siebie miejscówki, celem rozpoczęcia połowu. Podczas zawodów panowała wiosenna pogoda, po porannym przymrozku wzeszło piękne słoneczko, które towarzyszyło uczestnikom zawodów przez cały dzień. Jedynym mankamentem, niesprzyjającym zawodnikom był umiarkowany, chłodny wiatr, który niejednemu z uczestników dał w „kość”.  Zawody, były rozgrywane na żywej rybie, tzn. zawodnik, który złowił rybę, zgłaszał ten fakt sędziemu głównemu, który mierzył, ważył i wypuszczał ryby do wody. Zawodnicy łowili głównie szczupaki, podczas zawodów złowiono 18 szt. ryb tego gatunku oraz jednego okonia (420g). Zawody trwały 5 godzin i zakończyły się zgodnie z planem o godz. 1200. Po nadaniu sygnału kończącego rywalizację, komisja sędziowska przystąpiła do podsumowania wyników rywalizacji. Zawodnicy czekając na ogłoszenie wyników, korzystali z gorącego posiłku (flaków ugotowanych przez kol. Waldemara oraz kiełbas i kaszanek z grilla przygotowanych przez Prezesa kol. Sebastiana).  Pieczywo na zawody, ufundowała piekarnia SZKRZYPCZAK ul. Gen. Władysława Sikorskiego ze Stargardu. Po podliczeniu wyników, nastąpiło uroczyste nagrodzenie zwycięzców. Premiowano sześć pierwszych miejsc, nagrodami rzeczowymi oraz nagrodzono startujących w zawodach dwóch wędkarzy juniorków. Nagrodę dodatkową ufundowaną przez Firmę „GEOMAP” usługi geodezyjne Grzegorz Wilk otrzymał  kol. Grębowicz Jan, który złowił największą rybę zawodów, szczupaka dł. 71cm. Zawody wygrał kol. Ławny Jacek łowiąc dwa szczupaki o łącznej wadze 4,015kg; drugie miejsce zajął kol. Arnister Zbigniew wynikiem 3,68kg (2 szczupaki); jako trzeci uplasował się kol. Piuro Sławomir łowiąc 3,43kg (2 szczupaki i 1 okonia); czwarte miejsce zajął kol. Truszczyński Ireneusz łowiąc szczupaka o wadze 3,395kg; piąty był kol. Grębowicz Jan wynikiem 2,335kg (1 szczupak); szóste miejsce kol. Zygmunt Antoniak łowiąc 1,85kg (2 szczupaki); kolejni zawodnicy to: kol. Nowak Tobiasz 1,63kg, kol. Zajdel Krzysztof 1,59kg, kol. Mikulski Dariusz 1,18kg, kol. Raducki Zbigniew 1,075kg, kol. Szymański Cezary 1,005kg oraz kol. Kaczmarkiewicz Mirosław 0,865kg. Nagrody,  puchary okolicznościowe otrzymali zwycięzcy zawodów, trzy pierwsze miejsca. Pozostałe miejsca, do szóstego, zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi /sprzęt wędkarski/. Ostatnie premiowane miejsce szóste, zostało nagrodzone nagrodą rzeczową ufundowaną przez „BIURO NIERUCHOMOŚCI MÓJ DOM” ze Stargardu.  Była to kolejna edycja zawodów spinningowych, wchodzących w skład cyklu zawodów o tytuł Mistrza Koła Ina roku 2017. Na kolejne zawody spinningowe, zapraszamy w końcu lata (wrzesień) oraz późną jesienią (zawody wieczorne sandaczowe). Szczegóły ukażą się w zakładce komunikaty.