Zawody spinningowo / muchowe 4 marca 2017

W dniu 4 marca 2017 r. na rzece Ina w m. Poczernin, przeprowadzone zostały zawody wędkarskie towarzyskie-otwarte w dyscyplinie spinningowo-muchowej. Były to trzecie (w 2017 roku) zawody w dyscyplinie spinningowej o tytuł Mistrza Koła Ina. Do rywalizacji zgłosiło się 36 zawodników, w tym 2 panie. Przed zbiórką, wszyscy uczestnicy zawodów zostali przywitani śniadaniem, kiełbaską na gorąco oraz napojami. Przed odprawą techniczną, chwilą ciszy, uczczono pamięć dwóch naszych kolegów wędkarzy, którzy odeszli od nas w ubiegłym tygodniu.
Po przedstawieniu regulaminu zawodów, uczestnicy rozjechali się w na swoje miejscówki, w różne rejony rzeki. Podczas zawodów panowała wiosenna pogoda, było słonecznie, wiał słaby wiatr, przy temperaturze kilka stopni powyżej zera. Organizatorzy pomimo pięknej aury przygotowali ognisko, przy którym można było sobie upiec kiełbaski. Zbliżając się do czasu zakończenia rywalizacji, w punkcie gastronomicznym można było skorzystać z gorącego posiłku z grilla; karkówki, kurczaka, kaszanki ciemnej lub jasnej oraz zimnych lub gorących napojów; herbaty, kawy czy barszczyku. Z relacji zawodników wynikało, że wysoki stan wody w rzece miał duży wpływ na wyniki zawodów. Zawody wygrał kol. Bartosz Trociuk łowiąc 6 okoni (16 – 24cm) w sumie uzyskał 110 cm, drugie miejsce zajął kol. Maksymilian Jażdżyk łowiąc troć dł. 72 cm (3,2 kg), jako trzeci uplasował się kol. Arkadiusz Michalski łowiąc okonia dł. 20 cm. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami okolicznościowymi oraz kuponami upominkowymi. Nagrodzono również kuponem upominkowym, zawodnika, który złowił największą rybę. Zawody te, połączone były ze zbiórką śmieci z okolic rzeki Iny. Zawodnik, który nazbierał najwięcej śmieci otrzymał nagrodę rzeczową (akcesoria wędkarskie). Zawody odbyły się w miłej atmosferze. Uczestnicy zawodów, pozostali przy ognisku do późnych godzin popołudniowych, oddając się dyskusji, dotyczącej prężnej działalności Koła „Ina” oraz wymieniając się doświadczeniami wędkarskimi.