Zawody spinningowe na jeziorze Sierakowo w dniu 1.10.2016 r.

W zawodach brało udział 41 zawodników. Organizatorzy zapewnili dla uczestników poczęstunek, z rana: gorące kiełbaski z wody, napoje kawę i herbatę oraz słodkie ciastko; oraz na zakończenie zawodów gorący posiłek w postaci bigosu. Każdy z zawodników, otrzymał na wstępie drobny upominek (akcesoria wędkarskie).

Pogoda w czasie zawodów dopisała, z rana było słonecznie, w późniejszym czasie zachmurzyło się, a pod koniec zawodów zaczął padać delikatny deszcz. Łowiono szczupaki i okonie. Do kwalifikacji zaliczono ryby posiadające wymiary ochronne. Zawody wygrał kol. Piotr Węgielnik złowił szczupaka o wadze 3,27 kg i długości 75 cm (zajął I miejsce za największą wagę oraz największa ryba zawodów); II miejsce zajął kol. Andrzej Mięta złowił dwa szczupaki o łącznej wadze 2,2 kg i dł. 55 i 56 cm; III miejsce zajął kol. Zbigniew Raducki złowił szczupaka 0,93 kg i dl. 51 cm; IV miejsce kol. Arkadiusz Krzemiński złowił szczupaka 0,91 kg i dł. 51 cm; V miejsce Sebastian Jaźwiński złowił okonia 0,65 kg i dł. 33 cm; VI miejsce kol. Krzysztof Sobczak złowił okonia 0,36 kg i dł. 27 cm; VII miejsce kol. Lech Wichurski-Pabich złowił okonia 0,18 kg i dł. 18 cm.

Zwycięzców, trzy pierwsze miejsca nagrodzono pucharami okolicznościowymi oraz otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagrodzono zawodnika, który złowił największą rybę zawodów. Przyznano również nagrodę dla startującego Juniorka. Rozdano również dodatkowe nagrody, dla dziesięciu zawodników w drodze losowania. Dodatkowo wylosowano „szczęśliwy numer”, właściciel wylosowanego numerka otrzymał nagrodę ufundowaną przez sponsora kol. Grzegorza.