ZAWODY PODLODOWE j. STARZYC m. CHOCIWEL 3 MARCA 2018

Otwarte/towarzyskie zawody wędkarskie w dyscyplinie podlodowej, na jeziorze Starzyc w m. Chociwel, planowane na dzień 10 lutego zostały rozegrane 3 marca 2018 r. Do rywalizacji zgłosiło się piętnastu zawodników. Podczas zbiórki wszyscy uczestnicy zawodów zostali przywitani śniadaniem, gorącą kiełbaską, kawą i herbatą. Po śniadaniu odbyła się odprawa techniczna podczas której przedstawiono regulamin zawodów. Następnie sędzia główny zawodów nadał pierwszy sygnał, pozwalający zawodnikom na wybranie miejsca połowu w wyznaczonym sektorze, po drugim sygnale rozpoczęto rywalizację. Pogoda podczas zawodów była idealna do połowu podlodowego. Temperatura 10 stopni poniżej zera, początkowo bezwietrznie, w miarę upływu czasu pojawił się mroźny wietrzyk, który przypominał jaka jest pora roku. Spadek ciśnienia, w dniu poprzedzającym zawody znacznie wpłynął na ilość brań. Grubość pokrywy lodowej wynosiła 15 do 20cm, całkowicie spełniała warunki do bezpiecznego połowu. Zawodnicy łowili głównie płoć, sporadycznie zdarzały się jazgarze. Zawody trwały cztery godziny i zakończyły się w samo południe. Po nadaniu sygnału kończącego zawody, komisja sędziowska przystąpiła do warzenia ryb oraz podsumowania wyników. Podczas prac komisji wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącym posiłkiem, zupą gulaszową. Po pokrzepieniu przystąpiono do uroczystego nagrodzenia zwycięzców. Zawody wygrał kol. Roman Gąsowski wynikiem 1880 pkt., drugie miejsce zajął kol. Zbigniew Raducki 1555 pkt., na trzecim miejscu uplasował się kol. Zdzisław Michalski wynikiem 1350 pkt. Zwycięzcom wręczono puchary okolicznościowe, nagrodzono również kol. Łukasza Ragamana za złowienie największej ryby, otrzymał statuetkę. Wręczono nagrody rzeczowe zawodnikom za zajęcie pięciu czołowych miejsc oraz drobne akcesoria wędkarskie dla kolejnych pięciu zawodników. Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal okolicznościowy. Zawody odbyły się w miłej atmosferze, nikt nie odjechał głodny czy spragniony. <zobacz wyniki zawodów>