SZCZUPAK SIERAKOWA 2022

8 maja 2022 r. na jeziorze Sierakowskim, przeprowadzone zostały otwarte/towarzyskie zawody wędkarskie spinningowe z jednostek pływających. Do rywalizacji zgłosiło się 56 zawodników (w tym jedna kobieta i jeden juniorek). Organizatorzy przed zbiórką przywitali zawodników śniadaniem, pysznymi hot-dogami z kiełbaską oraz gorącymi  napojami. Następnie odbyła się odprawa techniczna, podczas której przedstawiono ogólne zasady i regulamin zawodów. Punktualnie o 7 huk petardy rozpoczął rywalizację. Podczas zawodów panowała przepiękna wiosenna pogoda, było słonecznie i prawie bez wiecznie, choć chłodek od wody dawał odczucie dyskomfortu. Zawody, były rozgrywane na żywej rybie, tzn. zawodnik, który złowił rybę, zgłaszał ten fakt sędziemu, który podpłynął, skrupulatnie zmierzył, sfotografował, po czym rybkę wypuścił do wody. Zgodnie z nazwą zawodów oraz regulaminem, główną rolę odgrywał szczupak od 60cm, który nieśmiałe okazywał swoją obecność. Wszystkie klasyfikowane ryby zostały złowione w pierwszych dwóch godzinach zawodów. Po tym czasie, złowiono jeszcze kilka wymiarowych 50+ ale biorących udziału w klasyfikacji zębaczy. Zawodnicy podczas trwania rywalizacji, na wodzie zostali poczęstowani przez sędziów gorącą kiełbasą w bułce i piwkiem bezalkoholowym. Zawody wygrał kol. Paweł łowiąc duet 60 i 68cm. Drugie zajął kol. Remigiusz łowiąc szczupaka o dł. 66 cm,  trzecie miejsce przypadło kol. Kasjanowi wynikiem 61cm. Puchary okolicznościowe oraz kupony upominkowe wręczył Prezes Koła INA kol. Sebastian. Po nagrodzeniu zwycięzców, wręczono drobne akcesoria wędkarskie kilkudziesięciu zawodnikom w drodze losowania. Na zakończenie zawodów, poczęstowano wszystkich uczestników grochówką i bigosem z wkładką. Zawody odbyły się w miłej atmosferze. Zarząd Koła nr 46 INA dziękuje wszystkim za pomoc oraz uczestnictwo w organizacji zawodów.  <Jerzy B>