ZAWODY SPINNINGOWE 14 maja 2022

W m. Poczernin, na polanie, przy rzece Ina spotkało się 14 zawodników by stanąć do rywalizacji w zawodach w dyscyplinie spinningowej. Zawodnicy pełni zapału wędkarskiego, niektórzy po treningach w ostatnich dniach, kiedy rybki dopisywały mieli chrapkę na czołowe miejsca. Pogoda również dawała nadzieje na obfite połowy, pochmurnie przy temperaturze ok. 14 stopni i lekkim wietrzyku, wprost wymarzona aura na drapieżniki. Pierwsze zgłoszenia do godz. 10 dotyczyły szczupaków,  następne złowione rybki to klenie. Większość zawodników postawiła na łowienie w mieście, a kol. Mariusz łowiąc 6 szt. kleni zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji. Drugie miejsce zajęła kol. Basia szczupakiem 66cm, na trzecim miejscu uplasował się kol. Adam również szczupakiem 60cm, czwarte miejsce przypadło kol. Marcinowi za złowienie klenia 32cm, kolejne miejsce zajął kol. Maciej łowiąc dwa klenie 26,27cm, stawkę łowców zamknął kol. Norbert kleniem 27cm. Wszystkie złowione rybki wróciły do wody. Zwycięzcy zostali uroczyście nagrodzeni bonami upominkowymi. Zawody zakończono pieczonymi na ognisku kiełbaskami. Była to druga z trzech tur zawodów spinningowych o tytuł Mistrza Koła, kolejna podsumowująca cykl, odbędzie się jesienią, na rzece Odra w Szczecinie. <Jerzy B.>