ZAWODY SPŁAWIKOWE O TYTUŁ MISTRZA KOŁA – I TURA 2 kwietnia 2022

2 kwietnia 2022 r. na rzece Odra (kanał Parnicki), przeprowadzone zostały zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Do rywalizacji zgłosiło się 24 zawodników. Każdy zawodnik potwierdzając swoją obecność otrzymał „starter”. Po potwierdzeniu obecności przez wszystkich, odbyło się losowanie stanowisk. Następnie zawodnicy udali się na swoje stanowiska celem przygotowania do połowu. Podczas zawodów panowała iście „kwietniowa” pogoda, temp. około 5oC (odczuwalna -7), przy bardzo nieprzyjemnym wręcz arktycznym wietrze. Łowiono głównie płocie i leszczyki. Zawody zakończono zgodnie z planem po 4 godzinach. Rywalizację wygrał, kol. Bogdan Zarucki łowiąc 8,62 kg, drugie miejsce przypadło kol. Romanowi Kwaśnikowi 6,99 kg, na trzecim uplasował się kol. Eugeniusz Arapinowicz 6,69 kg, kolejne miejsca zajęli: Jan Medyński 6,38 kg, Rafał Ściężor 5,88 kg, Grzegorz Michalski 5,5 kg, stawkę nagrodzonych zamknął na 7 miejscu kol. Bronislaw Zalewski łowiąc 5,01 kg. Zwycięzcy rywalizacji zostali nagrodzeni, po czym każdy uczestnik został poczęstowany gorącym posiłkiem. Zawody odbyły się w miłej atmosferze, wyniki zawodów świadczą o dużym zaangażowaniu i doświadczeniu zawodników. Była to I tura zawodów spławikowych o tytuł Mistrza Koła na kolejną zapraszamy 24 kwietnia na j. Białym (Kiczarowo/Stodoła).