ZAWODY SPŁAWIKOWE „ZAKOŃCZENIE SEZONU” 14 PAŹDZIERNIKA 2017

W dniu 14 października 2017 r. na rzece Odra (kanał Parnicki), przeprowadzone zostały zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Do rywalizacji zgłosiło się 14 zawodników. Każdy zawodnik podpisując listę obecności otrzymał „starter” (zanętę i haczyki). Po potwierdzeniu obecności przez wszystkich, odbyła się odprawa techniczna, podczas której rozlosowano stanowiska. Następnie zawodnicy udali się na swoje miejscówki celem przygotowania do połowu. Podczas zawodów panowała iście wiosenna pogoda, było słonecznie z lekkim wietrzykiem. Ryby brały intensywnie przez cały czas trwania zawodów, co przedłożyło się na wyniki. Zawodnicy łowili głównie płoć, zdarzały się sporadycznie pojedyncze sztuki gatunku krąp i okoń. Zawody trwały 4 godziny i zakończyły się zgodnie z planem o godz. 1200. Komisja sędziowska po zważeniu ryb wszystkich zawodników, przystąpiła do podsumowywania wyników rywalizacji wraz z uroczystym wręczeniem nagród. Zawody wygrał kol. Eugeniusz Arapinowicz łowiąc ryby o łącznej wadze 14,31 kg, drugie miejsce zajął kol. Arkadiusz Michalski wynikiem 14,15 kg, jako trzeci uplasował się kol. Tomasz Pawelec łowiąc 10,65 kg. Zwycięzca zawodów potwierdził swoją pozycję lidera „Mistrza Koła” w tej dyscyplinie. Zawody zakończono gorącym posiłkiem (zupa pomidorowa i kurczak). Uczestnicy zawodów miło spędzili czas, rywalizując ze sobą oraz wymieniając się doświadczeniami wędkarskimi. Były to ostatnie zawody, kończące rywalizację w dyscyplinie spławikowej w roku 2017.