Zawody podlodowe j. Starzyc m. Chociwel 19 luty 2017 r.

Zarząd Koła PZW nr 46 „INA” zorganizował w dniu 19.02.2017 r. na jeziorze Chociwel/Starzyce zawody wędkarskie towarzyskie/otwarte, dla członków PZW w dyscyplinie podlodowej. Do rywalizacji zgłosiło się 25 zawodników, piętnastu z Koła „INA” oraz po pięciu z Koła nr 45 „KOLEJARZ” i opiekuna wody Koła nr 6 „OKOŃ”. Przed zbiórką, wszyscy uczestnicy zawodów zostali przywitani śniadaniem (kiełbaskami) oraz gorącymi napojami. Po potwierdzeniu obecności, zawodnicy otrzymali numery startowe. Następnie podczas odprawy technicznej, organizatorzy przedstawili szczegółowe zasady zawodów. Pogoda podczas zawodów była odpowiednia do wędkowania, temperatura parę stopni powyżej zera oraz słaby wiatr. Grubość pokrywy lodowej wynosiła 17 do 20 cm, i całkowicie spełniała warunki do bezpiecznego połowu. Zawodnicy łowili głównie płoć. Podczas podsumowania wyników przez komisję sędziowską, wszyscy uczestnicy zawodów zostali poczęstowani gorącą grochówką. Zawody wygrał kol. Józef Markiewicz z wynikiem 3,015 kg, drugie miejsce zajął kol. Waldemar Demczuk złowił 1,930 kg, trzecie miejsce zajął kol. Piotr Miszczuk 1,925 kg. Zwycięzcom wręczono puchary okolicznościowe, nagrodzono również zawodnika (kol. Piotra Miszczuka) za złowienie największej ryby. Dodatkowo, wręczono nagrody rzeczowe dla zawodników, którzy zajęli 8 czołowych miejsc. Zawody odbyły się w miłej atmosferze, wszyscy uczestnicy chwalili wzorową organizację imprezy.