ZAWODY SPŁAWIKOWE O TYTUŁ MISTRZA KOŁA – II TURA 6 MAJA 2017

W dniu 6 maja 2017 r. na zbiorniku Sicina (k. Pyrzyc), przeprowadzone zostały zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Do rywalizacji zgłosiło się szesnastu zawodników. Po potwierdzeniu obecności przez wszystkich, odbyła się odprawa techniczna, podczas której przedstawiono zasady rywalizacji oraz rozlosowano stanowiska. Zawodnicy udali się na wylosowane miejsca, celem przygotowania do połowu. Pogoda podczas zawodów była iście wiosenna, z rana mgliście, temp. 10-15OC, bez wietrznie, niebo zachmurzone, chwilami pojawiało się słoneczko. Zawody trwały 4 godziny. Zawodnicy łowili głównie karpie, płocie, krąpie, leszcze oraz sporadycznie okonki. Po zakończeniu rywalizacji, komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb. Podczas prac komisji zawodnicy poczęstowani zostali gorącym posiłkiem, grochówką przygotowaną przez W-ce Prezesa Koła kol. Wojtka. Zawody zakończono ogłoszeniem wyników, połączonym z uroczystym nagrodzeniem zwycięzców. Zawody wygrał kol. Eugeniusz Arapinowicz łowiąc ryby o łącznej wadze 5120g (otrzymał również nagrodę za największą rybę zawodów leszcza 58cm/2,24kg /zobacz foto/), drugie miejsce zajął kol. Tobiasz Nowak wynikiem 3430g, jako trzeci uplasował się kol. Łukasz Ragaman łowiąc 2630g. Była to druga edycja zawodów spławikowych, podsumowująca cykl zawodów o tytuł Mistrza Koła Ina roku 2017. Kol. Eugeniusz Arapinowicz, wygrywając tą turę zawodów, zapewnił sobie prowadzenie w ogólnej klasyfikacji i został Mistrzem Koła INA 2017 roku (w kategorii spławikowej), pierwszym W-ce Mistrzem został kol. Bartosz Trociuk, drugim W-ce Mistrzem został kol. Tomasz Pawelec.