ZAWODY SPŁAWIKOWE O TYTUŁ MISTRZA KOŁA – III TURA 8 CZERWCA 2019

8 czerwca 2019 r. na j. Budzieszowskim, przeprowadzone zostały zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej. Do rywalizacji zgłosiło się 15 zawodników. Po potwierdzeniu obecności przez wszystkich, odbyła się odprawa techniczna, podczas której przedstawiono zasady rywalizacji oraz rozlosowano stanowiska. Zawodnicy udali się na wylosowane miejsca, celem przygotowania do połowu. Pogoda dopisała, bezwietrznie, słonecznie, drobny opad deszczyku z rana. Ryby brały rozmaite, w zależności od nęcenia. Zawodnicy łowili głównie płotki, ukleje, certy, liny, sporadycznie karasie, okonki, zwycięzca postawił na leszcza. Po zakończeniu rywalizacji, komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb. Podczas prac komisji zawodnicy poczęstowani zostali gorącym posiłkiem, kiełbaskami. Zawody zakończono ogłoszeniem wyników, połączonym z uroczystym nagrodzeniem zwycięzców. Zawody wygrał kol. Wojciech Lewandowski łowiąc ryby o łącznej wadze 4545g, drugie miejsce zajął kol. Arkadiusz Michalski wynikiem 4495g (złowił również największą rybę zawodów lina długości 35cm), jako trzeci uplasował się kol. Tomasz Pawelec łowiąc 3195g, czwarte zajął kol. Zbigniew Terlecki 3010g, ostatnie punktowane zajął kol. Grzegorz Terlecki 2780g. Była to trzecia edycja zawodów spławikowych, podsumowująca cykl o tytuł Mistrza Koła. Kol. Tomasz zajmując w dwóch poprzednich turach zawodów pierwsze miejsca, zapewnił sobie prowadzenie w ogólnej klasyfikacji i został Mistrzem Koła INA 2019 roku w kategorii spławikowej. Pierwszym W-ce Mistrzem został kol. Arkadiusz Michalski, drugim W-ce Mistrzem został kol. Krzysztof Bandach. Obsada czołowych miejsc tegorocznego cyklu grant prix spławikowego, ułożyła się zupełnie jak w roku ubiegłym. Były to przedostatnie zawody, przed wakacyjną przerwą urlopową, ostatnie o „Puchar Prezesa Koła” odbędą się na j. Kiczarowo – Stodoła 22 czerwca br.